HEMEN FİYAT AL
Saç Ekimi

Saç Ekimi

Saç Ekimi Nedir ?
Kişinin çeşitli nedenlerden dolayı saç kaybının arttığı ve tamamen yok olduğu, geri dönüşümsüz kayıplarda başvurulan bir nakil operasyonudur.

Saç Ekimi Yöntemleri Nelerdir ? 
FUE ( Follicular Unit Ekstraksiyonu) Tekniği : Lokal anestesi uygulanarak saç kök hücreleri tek tek alınır ve nakledilir. Cerrahi bir işlem olmadığı için doku travması minimize olup normal hayata dönüş daha kısa bir sürede gerçekleşmektedir. Ayrıca FUE Yöntemi bizlere ense bölgesindeki donör alanının yetersiz kaldığı durumlarda vücudun diğer bölgelerinden saç kökü hücresi alma şansı tanımaktadır. Örneğin sakal altı, göğüs ve bacak iç-dış yanı.

FUT (Follicular Unit Transfer) Tekniği: Yöntem çok eski ve cerrahi bir işlem olduğu için yara izi kalması ve saç nakli sonrası sonuçlar verimli olmadığı için artık kullanılan bir yöntem değildir.

DHİ (Kalem Tekniği): Doğrudan saç ekimi yada kalem tekniği gibi isimlerle anılan bir saç ekimi uygulamasıdır. Yine FUE yöntemiyle toplanan saçlar özel geliştirilmiş kalemler kullanılarak kanal açma olmadan aynı anda yapılan ekimdir. Bu yöntemle daha hızlı iyileşme ve daha doğal duruş sağlanmaktadır.

Safir Uç Teknolojisi: Özel geliştirilmiş safir uçla kanal açılarak uygulanan bir saç ekimi yöntemidir. Saç nakli sonrası daha doğal ve sık bir görünüm sağlar. 

Traşsız Saç Ekimi: Traş etmeden, FUE yöntemiyle enseden alınan saçların DHİ (Kalem Tekniği) ile saçsız alanın doldurulması işlemidir. Saç nakli sonrası yüksek derecede konfor sağlamaktadır.

Saç PRP'si ( Platelet Rich Plasma ) ve Mezoterapisi
Her saç dökülmesi kelliğe işaret değildir. Saç telinin dinlenme, dökülme ve uzama evresi vardır. Normal bir insanda günde yaklaşık 40 ila 100 saç teli dökülmesi normaldir. Erkeklerde saç dökülmesi ön çizgiden başlar. Kadınlarda ise dökülme süreci çok yavaş ve tüm bölgeden olur. Saç mezotrerapisi saçların zayıf olduğu bölgelere uygulanan bir yöntemdir. Saçlardaki dökülmeyi durdurmak ve saça doğal canlılığını tekrar kazandırmak amacıyla çeşitli amino asit ve vitaminlerin küçük iğneler ile saç köklerine enjekte edilmesi yöntemidir. Vücudumuza beslenme ile yeterli vitamin, mineral ve proteinleri alamadığımız durumlarda mezoterapi bu açığı kapatmak için uygulanmaktadır. Saç sıklığına bağlı olarak 6 ile 8 seans uygulanır. İlk 4 seanstan sonra sonuçlar gözle görülür şekilde iyileşmektedir.

PRP tedavisi ile ulaşılmaya çalışılan hedef ise dökülmeye başlamış, sağlıklı yapısını kaybeden saç köklerinin yeniden canlandırılması işlemidir. PRP uygulanan kişilerde dökülmenin azaldığı, uygulanan bölgelerde saç köklerinin sağlıkl ıbir hale geldiği gözlemlenmiştir. PRP olması gerekenden oldukça fazla trombosit barındıran kişinin kendi plazma sıvısı anlamına gelmektedir. Kişinin kendi kanı olduğu için PRP alerjik reaksiyona yol açmaz. 

PRP'de kullanılan tüplerin kaliteli ve dünyada kabul görmüş bir marka olması gerekmektedir. PRP tedavisi saçın yanı sıra cilt yenileme, kırışıklık, yara ve sivilce izleri tedavisinde uygulanan kök hücre prensibini esas alan bir tedavi tekniğidir.  PRP ve Mezoterapi aynı anda uygulanabilmektedir. Etkinliği daha fazla olmaktadır.

Saç ekimi , Estetik, Cerrahi Ameliyatlar, Kocaeli Saç ekimi , İzmit Saç ekimi , Saç Ekimi Nasıl Yapılır, Hangi Durumlarda Saç Ekimi Yapılır, Saç ekimi Hakkında,Ameliyatsız İşlemler,İzmit estetik, İzmit estetik merkezleri,İzmit plastik cerrahi,estetik İzmit,Saç ekimi Kocaeli, Kocaeli Saç ekimi ,Saç ekimi Kocaeli fiyatlar,Saç ekimi fiyatları Kocaeli, Kocaeli estetik, Kocaeli estetik doktorları,Kocaeli plastik cerrahlar,Kocaeli plastik cerrahi,Kocaeli estetik cerrahları, Saç dökülmesi , Erkek tipi kellik, Sağlıklı saç, saç ekimi kimlere uygulanır?,saç ekimi sonrası neler yaşanır?, Saç ekimi ne zaman yapılmalıdır?